Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu domu ?

Rynek Ubezpieczeń mocno ewoluował. Towarzystwa wprowadzają zmiany, aby jak najbardziej zadowolić klientów. Warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie domu, mieszkania, bo przecież to nasz dorobek życia.
Po pierwsze zakres. Należy zastanowić się, czy interesuje nas ubezpieczenie od zdarzeń losowych, kradzieży, a może zabezpieczenie mienia od wszystkich zdarzeń, które nie są w wyłączeniach ogólnych warunków danego Towarzystwa ( tzw. polisa all risk). Ubezpieczenia all risk to najlepsze produkty na rynku z najszerszym zakresem, lecz i tutaj są wyłączenia, na które warto zwrócić uwagę. Kilka przykładów z życia, które uwidocznią różnicę między ubezpieczeniem od ryzyk nazwanych, a polisą all risk:
Przypadkowe rozbicie przedmiotu szklanego np. kabiny prysznicowej, kuchenki indukcyjnej, szyby itd. W polisie all risk jest odpowiedzialność, natomiast w ubezpieczeniu od zdarzeń losowych nie. Kolejnym przykładem może być działanie dzikich zwierząt (kuny, dzięcioły skubiące elewacje).
Drugim ważnym elementem są koszty poszukiwania szkody. Dotyczy to min pęknięcia rury w ścianie, ogrzewania podłogowego itd. Jeżeli w polisie mamy ww. zakres, towarzystwo pokryje koszty nie tylko skutków np. uszkodzenia paneli, ale dojścia do jego przyczyny co często wiąże się z ogromnymi kosztami. Większość towarzystw ma w zakresie koszty poszukiwania szkody, lecz są ogromne różnice w limitach sumy ubezpieczenia (np. limit max. do 2 tys. zł, a inne towarzystwo do 50 tys. zł).
Trzecia ważna rzecz, o której często zapominamy to assistance. W aktualnych ofertach możemy w ramach darmowego ubezpieczenia assistance skorzystać z pomocy hydraulika, elektryka, dekarza, szklarza, naprawić sprzęt rtv, agd. a nawet skorzystać z pomocy informatyka czy korepetycji dla chorego dziecka. Nawet w najtańszych polisach są usługi assistance, natomiast klienci nie są tego świadomi.
Jak widzimy, ubezpieczenia majątkowe są bardzo złożone, dlatego warto zasięgnąć porady agenta, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Pozdrawiamy TMB Ubezpieczenia

32-410 Dobczyce Os. Jagiellońskie 1A (Ul. Wesoła 1)

Powrót na stronę główną…

2020-01-09T12:22:15+02:00